Uratowali ludzkie życie - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali ludzkie życie

Data publikacji 05.08.2020

Policjanci z Pragi Północ uratowali kobietę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Mundurowi w ostatniej chwili ściągnęli 19-latkę z barierki na Moście Świętokrzyskim i udzielili jej pierwszej pomocy. Kobieta bardzo szybko trafiła pod specjalistyczną opiekę.

Kilka dni temu około godziny 4.00 policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI otrzymali informację od radiooperatora, że na Moście Świętokrzyskim stoi kobieta za barierkami. Patrol w składzie sierż. szt. Sebastian Bochowicz i sierż. Barbara Wójcik natychmiast zareagowali i udali się na miejsce. Dzieki profesjonalnie podjętym działaniom policjantów, w sposób szybki i bezpieczny zdjęli kobietę z barierki mostu udzielając jej niezbędnej pomocy oraz wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która udzieliła jej specjalistycznej opieki.

Policjanci wykazali się zdecydowanym działaniem i pełnym profesjonalizmem. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji nie doszło do tragedii.

Pamiętaj, jeśli znalazłeś/aś się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujesz pomocy lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy skontaktuj się z Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800 702 222. Pracownicy pełniący dyżur na linii to specjaliści, których celem jest wskazanie drogi wyjścia z sytuacji kryzysowych. Centrum działa 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e-mail.

mł. asp. Irmina Sulich/m.t