Komisariat Policji Warszawa Białołęka

p.o. Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Białołęka

podinspektor Paweł Glinka

Podinspektor Paweł Glinka urodził się w 1975 roku w Wołominie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, gdzie studiował pedagogikę specjalną. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie ukończył w 2004 roku.

W policji służy od 24 lat. Zajmował szereg stanowisk wykonawczych, a następnie kierowniczych.

Służbę w Policji rozpoczął w styczniu 1996 roku w  Wydziale Kryminalnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. W październiku 2001 roku pełnił służbę w Wydziale do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. Od września 2006 roku pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Kobyłce Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. W marcu 2010 roku został Zastępcą Komendanta ds. Kryminalnych Komisariatu Policji Warszawa Ursynów Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Od września 2013 roku zajął stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Ursus Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Następnie w maju 2018 roku awansował na Komendanta Komisariatu Policji w Karczewie Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Z dniem 18 marca 2020 roku zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Białołęka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.