Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Pragi Północ uratowali kobietę, która próbowała wyskoczyć z 4 piętra

Data publikacji 22.12.2020

Błyskawiczna reakcja policjantów z północnopraskiej patrolówki uratowała kobietę, której zachowanie zagrażało jej bezpieczeństwu. Szybka reakcja sierż. Piotra Dzięcielskiego i sierż. Macieja Cwyl sprawiła, że kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie otoczono ją specjalistyczną opieką lekarską. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego północnopraskiej komendy dotarła informacja o tym, że zagrożone jest ludzkie życie. Z treści informacji przekazanej przez osobę zgłaszającą wynikało, że w jednym z bloków na 4 piętrze, na parapecie po zewnętrznej stronie okna stoi kobieta, która chce popełnić samobójstwo.

Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. Kiedy wbiegli na półpiętro, zauważyli kobietę, która gwałtownie wychyliła się na zewnątrz przez otwarte okno. Policjanci byli zmuszeni wyważyć drzwi od lokalu, ale dzięki temu udało im się chwycić 33-latkę za część ubioru i wciągnąć ją do wnętrza mieszkania w ostatniej chwili. Dzięki sprawnej akcji i zdecydowanej reakcji sierż. Piotra Dzięcielskiego i sierż. Macieja Cwyl nie doszło do  tragedii.

Uratowana kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie została otoczona opieką lekarską. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

mł. asp. Irmina Sulich/ea