Przyznał się do kradzieży 32 kół - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyznał się do kradzieży 32 kół

Data publikacji 11.12.2020

Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 32 kół samochodowych. 35-latek przyznał się, że od września do grudnia zdjął je z pojazdów m-ki kia, mercedes, skoda, volkswagen, hyundai, nissan i peugeot, które były zaparkowane na terenie Targówka. Straty wyniosły prawie 50 tys. złotych.

Kilka dni temu policjanci z Targówka otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Żuromińskiej ktoś kradnie koła z zaparkowanego pojazdu. Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że zgłaszający zauważył mężczyznę demontującego koła z samochodu m-ki kia, po czym wkładał je do auta stojącego obok. Sytuacja wyglądała dziwnie, dlatego zapytał się mężczyzny, co takiego robi? Wówczas, podejrzany mężczyzna najzwyczajniej uciekł, pozostawiając swój samochód i narzędzia na miejscu zdarzenia.

Policjanci podczas przeszukania pojazdu m-ki renault ujawnili korespondencję należącą do 35-latka zamieszkałego na terenie dzielnicy. Po sprawdzeniu samochodu w systemach policyjnych potwierdzili, że ten sam mężczyzna jest właścicielem auta.

Kryminalni z Komisariatu przy ul. Chodeckiej pracowali nad sprawą i analizowali także podobne przestępstwa z przeszłości. Już po kilkunastu godzinach zatrzymali 35-latka, który ukrywał się przed nimi u kolegi. Podczas rozpytania mieszkaniec Targówka przyznał się do kradzieży kół z 8 samochodów. Policjanci ustalili, że dokonywał tych przestępstw na przełomie września i grudnia, a swoje łupy sprzedawał nieznanym osobom za pośrednictwem Internetu.

Funkcjonariusze przeszukali lokal, w którym zamieszkiwał zatrzymany, gdzie ujawnili ponad 30 gramów amfetaminy, natomiast na terenie posesji w samochodzie m-ki mitsubishi znaleźli 4 koła od innego pojazdu.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez prokuratora zarzutu posiadania środków odurzających oraz przywłaszczenia 8 kompletów kół samochodowych o łącznej wartości prawie 50 tys. złotych. Prokurator zastosował wobec 35-latka policyjny dozór.

mł. asp. Irmina Sulich/jf

 

  • na zdjęciu widać zatrzymanego mężczyznę wskazującego policjantowi miejsce dokonania przestępstwa
    policjant z zatrzymanym mężczyzną