Wpadł przez brak maseczki - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł przez brak maseczki

Data publikacji 01.12.2020

Dzielnicowi zatrzymali 41-latka. Mężczyzna był poszukiwany za znęcanie się i kierowanie gróźb karalnych wobec żony. Wpadł podczas legitymowania z powodu braku maseczki.

Kilka dni temu dzielnicowi z Pragi Północ zauważyli mężczyznę bez osłoniętych części twarzy. Mieszkaniec Pragi Południe spacerował w rejonie ul. Ząbkowskiej, nie zważając na obowiązujące obostrzenia dotyczące zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Gdy policjanci podjęli wobec niego interwencję z prośbą o zasłonięcie części twarzy, okazało się, że mężczyzna nie ma ze sobą maseczki ani szalika, które zakryłyby zarówno usta, jak i nos. Wobec takiej lekkomyślności mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny za nie stosowanie się do obowiązku zasłaniania części twarzy w przestrzeni publicznej.

Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 41-latek jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie zgodnie z zasądzonym wyrokiem spędzi najbliższe 3,5 roku.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń. W tym trudnym czasie pamiętajmy szczególnie o osobach starszych, które najciężej przechodzą koronawirusa. Każda osoba w miejscu publicznym musi nosić maseczkę, szalik, czy też chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach, czy miejscach świadczenia usług. Policyjne kontrole mają wesprzeć personel medyczny w zminimalizowaniu ilości osób zakażonych. W trosce o siebie i innych – nośmy maseczki!

mł. asp. Irmina Sulich/ea