Pomoc policjantów przyszła na czas - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc policjantów przyszła na czas

Data publikacji 24.11.2020

Policjanci z białołęckiego komisariatu uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Mundurowi w ostatniej chwili wyciągnęli 33-latka, który zawisł pomiędzy metalowymi elementami mostu i udzielili mu pierwszej pomocy. Mieszkaniec Targówka bardzo szybko trafił pod specjalistyczną opiekę.

Policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Białołęce otrzymali informację, że w okolicach zamkniętego mostu kolejowego mężczyzna potrzebuje pomocy. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie rozpoczęli poszukiwania osoby. Zadanie było utrudnione, gdyż cała sytuacja miała miejsce chwilę po godz. 20.00, ponadto konstrukcja mostu miała braki. Funkcjonariusze pomimo trudności nie zrezygnowali, narażając własne życie dokonali penetracji terenu. Po chwili okazało się, że mężczyzna zawisł pomiędzy brakującymi elementami nawierzchni mostu, a wszedł na niego chcąc popełnić samobójstwo. Zachowując szczególną ostrożność, policjanci wyciągnęli 33-latka z "dziury" i przeprowadzili go w bezpieczne miejsce. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze udzielili mieszkańcowi Targówka pierwszej pomocy. Podczas rozmowy męzżzyzna przyznał, że ma problemy osobiste z którymi sobie nie radzi, a kiedy wszedł na most zakleszczył się pomiędzy wybrakowanymi elementami i dlatego zadzwonił po pomoc.

33-latek został przewieziony do szpitala. Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów męzczyzna szybko trafił pod opiekę specjalistów.

mł. asp. Irmina Sulich