Aktualności

Kokainę schował w lodówce, a marihuanę w szafce kuchennej

Data publikacji 20.11.2020

Praca operacyjna policjantów z Targówka doprowadziła do zatrzymania 40-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego kryminalni znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 gramów marihuany i 13 gramów kokainy. Mężczyzna usłyszał zarzuty za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 40-letniego mężczyzny. Kilka dni temu policjanci skontrolowali jego mieszkanie.

Podczas przeszukania lokalu, w szafce kuchennej, funkcjonariusze znaleźli torebkę foliową a w niej susz roślinny, natomiast w lodówce ujawnili folię aluminiową z zawartością białego proszku. Ponadto kryminalni zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1450 zł na poczet przyszłej kary.

40-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że to ponad 30 gramów marihuany oraz 13 gramów kokainy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez śledczych zarzutu posiadania środków odurzających. Zgodnie z  ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

mł. asp. Irmina Sulich/PŚ

  • na zdjęciu widać policjanta w mundurze z zatrzymanym mężczyzną
    policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • na zdjęciu widać zabezpieczone narkotyki w folii aluminiowej
    zabezpieczone narkotyki
  • na zdjęciu widać zabezpieczone narkotyki w torebce foliowej na wadze elektronicznej
    zabezpieczone narkotyki