Aktualności

Policjanci zatrzymali pijanego wandala

Data publikacji 18.11.2020

Policjanci z Targówka zatrzymali wandala, który uszkodził bez powodu szyby na klatce schodowej w jednym z bloków. Mężczyzna był kompletnie pijany. Gdy wytrzeźwiał dochodzeniowiec przedstawił mu zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą niedzielę, zaledwie kilka minut przed godz. 21.00 policjanci z Targówka zostali powiadomieni o wybiciu szyby na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Wysockiego. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zniszczenie. Z relacji świadka wynikało, że do uszkodzenia doszło chwilę wcześniej. Odpowiedzialnym za to zdarzenie był 39-letni mężczyzna, który pokłócił się z partnerką. Mężczyzna był pijany, miał problemy z zachowaniem równowagi, był też agresywny i wulgarny.

Mundurowi zatrzymali 39-latka i przewieźli do komisariatu przy Chodeckiej. Mężczyzna przebadany alkomatem "wydmuchał" prawie 3 promile alkoholu.

W trakcie dalszych czynności dochodzeniowiec przyjął zawiadomienie o przestępstwie. Wspólnota mieszkaniowa oszacowała szkody na 1000 złotych.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił dochodzeniowcowi na postawienie mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia. 39-latek przyznał się do tego przestepstwa, nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. To jednak nie zwalnia go z odpowiedzialności za wybicie szyb. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Irmina Sulich