Aktualności

Chciał przekupić policjantów, usłyszał w prokuraturze zarzuty

Data publikacji 17.11.2020

Zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej interweniującym policjantom usłyszał w prokuraturze rejonowej 32-letni mężczyzna. Obywatel Gruzji podczas interwencji chciał przekupić policjantów, którzy znaleźli przy nim narkotyki. Mundurowi zatrzymali 32-latka i zabezpieczyli banknoty. Obywatel Gruzji decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór.

Kilka dni temu, w rejonie ul. Kowieńskiej policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na ich widok wyrzucił z kieszeni kilka zawiniątek z folii aluminiowej. Podczas kontroli okazało się, że były to narkotyki.

Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu obywatela Gruzji. Wtedy 32-latek wyjął z portfela 300 złotych i wręczył policjantom w celu odstąpienia od dalszej kontroli. Funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze i przewieźli zatrzymanego mężczyznę do komendy.

Dalej sprawą obywatela Gruzji zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Dochodzeniowcy przygotowali materiał dowodowy, a następnie doprowadzili go do prokuratury. Tam przedstawiono mu zarzut z art. 229 kk dotyczący udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za naruszenie przepisów prawa i odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zadecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Kolejne zarzuty dla obywatela Gruzji będą dotyczyły posiadania środków odurzających w postaci heroiny i mefedronu.

mł. asp. Irmina Sulich