Aktualności

Prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci pełniący służbę na terenie Pragi Północ, zatrzymali mężczyznę który wsiadł za kierownicę swojego samochodu mimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 36-latek odpowie za przestępstwo z art. 180a KK, za co może mu grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Na wysokości Pętli Żerań policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu m-ki mercedes, który nie zastosował się do znaku zakazu skrętu w lewo. Podczas interwencji okazało się, że wobec niego, Starostwo Powiatowe w Siedlcach wydało decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Mieszkaniec powiatu siedleckiego doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji, jakie może ponieść za swoje czyny. Odpowie teraz za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego po drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Może mu za to grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

mł. asp. Irmina Sulich/rr