Aktualności

Prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 16.10.2020

Policjanci pełniący służbę na terenie Pragi Północ, w miniony wtorek, zatrzymali mężczyznę który wsiadł za kierownicę swojego samochodu mimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 29-latek odpowie za przestępstwo z art. 180a KK, za co może mu grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Około godziny 12.00, przy ul. Tarchomińskiej, policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP zatrzymali 29-latka. Mężczyzna kierował pojazdem m-ki ford. Podczas kontroli okazało się, że wobec niego, Starostwo Powiatowe w Pułtusku wydało decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Mieszkaniec dzielnicy doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji, jakie może ponieść za swoje czyny. Odpowie teraz za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego po drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Może mu za to grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

mł. asp. Irmina Sulich