Aktualności

Posiadał narkotyki, został zatrzymany podczas akcji kryminalnych

Data publikacji 14.10.2020

Praca operacyjna policjantów z Targówka doprowadziła do zatrzymania 53-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego kryminalni znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście gramów mefedronu. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków psychotropowych za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 53-letniego mężczyzny. Kilka dni temu policjanci skontrolowali jego samochód i mieszkanie.

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli zawiniątka z folii aluminiowej, a w nich kryształki. W trakcie czynności w lokalu należącym do mężczyzny, operacyjni znaleźli kolejne zawiniątka z tą samą substancją. Kryminalni zabezpieczyli pieniądze w kwocie 3800 zł na poczet przyszłej kary.

53-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że to mefedron.

Śledczy z Targówka przedstawili mieszkańcowi dzielnicy zarzuty dotyczące posiadania śrdoków psychotropowych za które grozi kara pozbawienia wolnośći do lat 3.

mł. asp. irmina Sulich

  • Na zdjęciu widać policjanta po cywilnemu i zatrzymanego mężczyznę wsiadającego do radiowozu nieoznakowanego