Aktualności

Posiadał znaczną ilość heroiny, amfetaminy, marihuany i haszyszu, został zatrzymany przez operacyjnych

Data publikacji 15.09.2020

Praca operacyjna policjantów z Pragi Północ doprowadziła do zatrzymania 26-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego kryminalni znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, haszysz, heroinę i amfetaminę. Mężczyzna trafił na przesłuchanie do prokuratury. 26-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz środków psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Działania policjantów z wydziału operacyjno-rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 26-letniego mężczyzny. Kilka dni temu policjanci skontrolowali jego mieszkanie.

Podczas przeszukania lokalu, kryminalni znaleźli kilkadziesiąt zawiniątek z folii aluminiowej z zawartością substancji zabronionych. Kolejne narkotyki podejrzany ukrył na strychu i w piwnicy.

26-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że to 120 gramów brutto amfetaminy, 91 gramów marihuany, 221 gramów haszyszu oraz 26 gramów heroiny.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez prokuratora zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z  ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi za to kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Pragi Północ policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. złotych.

mł. asp. Irmina Sulich/ea

  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone substancje zabronione
  • zabezpieczone substancje