Był poszukiwany, podawał dane brata - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Był poszukiwany, podawał dane brata

Data publikacji 15.09.2020

44-latek wiedział, że jest poszukiwany. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, podczas legitymowania podał dane personalne brata i podrobił jego podpis. Czujni policjanci szybko odkryli, że podaje się za inną osobę. Mężczyzna usłyszał zarzuty tworzenia fałszywych dowodów i fałszowania dokumentów.

Kilka minut po 9.00 policjanci z Pragi Północ podczas patrolu na ulicy Konopackiej zwrócili uwagę na mężczyznę, który był często poszukiwany. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Wylegitymowali 44-latka, jak się okazało, nie posiadał przy sobie dokumentu potwierdzającego tożsamość, a jego wygląd różnił się od wizerunku osoby widniejącej na zdjęciach w systemach policyjnych, której dane podał. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd rejonowy w celu ustalenia miejsca pobytu oraz przez północnopraską komendę w związku z tym, iż kilkakrotnie podpisywał się imieniem i nazwiskiem brata.

44-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty tworzenia fałszywych dowodów oraz fałszowania dokumentów.

mł. asp. Irmina Sulich/ea