Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie posiadał broń, został zatrzymany

Data publikacji 10.08.2020

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego komisariatu na Targówku zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu i samochodzie znaleźli broń palną, amunicję i inne niebezpieczne przedmioty. Zatrzymany usłyszał już zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. Prokurator zastosował wobec 32-latka dozór policyjny. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Targówka otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Grodzieńskiej biega mężczyzna z bronią. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie z daleka rozpoznali osobę, która swoim zachowaniem zwracała uwagę innych ludzi. Podczas przeszukania samochodu 32-latka mundurowi ujawnili broń ostrą, kilkanaście sztuk amunicji, kij bejsbolowy, nogę od stołu, nóż i gaz, a w mieszkaniu kolejne naboje.

Mężczyzna tłumaczył się mówiąc, że chciał "wyrównać rachunki", został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie. Po zebraniu materiału dowodowego 32-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania nielegalnego posiadania broni i amunicji. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Pragi Północ dozór. Przypomnijmy, że za to przestępstwo grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Irmina Sulich