Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na dniu wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Data publikacji 07.08.2020

Kryminalny z Pragi Północ w czasie wolnym od służby rozpoznał i zatrzymał sprawcę kradzieży roweru. Do wymienionej interwencji doszło niedaleko jednostki Policji. Policjant, kiedy zobaczył mężczyznę jadącego rowerem od razu powiadomił kolegę z wydziału i razem udaremnili ucieczkę podejrzanemu. Dzięki spostrzegawczości sierżanta sztabowego oraz jego zaangażowaniu w realizację obowiązków służbowych 32-latek odpowie za popełnione przestępstwo.

Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym, policyjna czujność i spostrzegawczość policjanta zajmującego się sprawami kryminalnymi przyniosła pozytywny efekt. Za kradzież roweru odpowie 32-letni mężczyzna.

Do wymienionego zatrzymania doszło kilka dni temu. Sierżant sztabowy w czasie wolnym od służby zauważył na ulicy jadącego na rowerze mężczyznę, bardzo podobnego do sprawcy kradzieży roweru, która miała miejsce w połowie lipca br. W związku z tym, że sytuacja ta miała miejsce niedaleko komendy przy ul. Jagiellońskiej, policjant od razu powiadomił telefonicznie kolegę z którym na codzień pracuje. Aspirant sztabowy natychmiast wybiegł z budynku jednostki i razem z drugim policjantem ujęli 32-latka, ponadto okazało się, że mężczyzna jechał skradzionym wcześniej rowerem.

Kryminalni zatrzymali 32-latka i osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży roweru.

mł. asp. Irmina Sulich/rr