Aktualności

Dzielnicowy bliżej nas dzięki aplikacji "Moja Komenda"

Data publikacji 24.07.2020

Aplikacja mobilna „Moja Komenda” posiada funkcję dokładnego wyszukiwania dzielnicowych danego rejonu. Dzięki niej każdy obywatel może odnaleźć kontakt do tego policjanta. Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców dzielnic Praga Północ, Targówek i Białołęka do korzystania z tego ułatwienia. Aplikacja wpisuje się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Aplikacja mobilna „Moja Komenda” jest powszechnie dostępna dla wszystkich obywateli. Jej funkcjonalność została poprawiona tak, aby oprócz danych teleadresowych jednostek Policji, można było sprawnie i szybko ustalić, kto jest dzielnicowym w konkretnym mieście, wsi i na konkretnej ulicy. Aplikacja ta ma przede wszystkim pomóc mieszkańcom w szybkim kontakcie z dzielnicowym. Oprócz możliwości wyszukiwania dzielnicowego, dzięki aplikacji można skontaktować się z nim, telefonując na jego numer służbowy, a także napisać do niego wiadomość e-mail. Aplikacja ta jest bezpłatna i łatwa w obsłudze.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który spotyka się z mieszkańcami w swoim rejonie służbowym, nawiązuje również współpracę z instytucjami oraz organizacjami działającymi na rzez mieszkańców, w tym ośrodkami pomocy społecznej, poradniami, kołami seniora, a także placówkami oświatowymi.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców dzielnic Praga Północ, Targówek i Białołęka do korzystania z aplikacji, kontaktowania się z dzielnicowymi i zacieśnianie z nimi współpracy.