Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie dotyczące Bezpiecznych Wakacji oraz akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data publikacji 13.07.2020

Podczas spotkania z mieszkańcami Targówka rozmawialiśmy o bezpiecznym wypoczynku. Jest to pierwsze spotkanie policjantów w ramach zaplanowanych działań profilaktycznych Bezpieczne Wakacje oraz akcji edukacyjno-informacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

W miniony czwartek Naczelnik Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI podkom. Leszek Telak wraz z asp.szt. Grzegorzem Powałą przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w Domu Kultury Świt na Targówku. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas letnich zabaw na podwórku oraz bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Najpierw profilaktyk przedstawił zagrożenia związane z zabawami na dworze oraz omówił jak postępować w przypadku spotkania nieznajomej osoby. Poruszył również zagadnienia związane z przestrzenią publiczną i cyberprzestępczością. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania zarówno nad wodą jak i w wodzie.

W prelekcji uczestniczyli przedstawiciele młodzieży, oświaty, harcerstwa, radni dzielnicy oraz mieszkańcy. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i zachęcamy wszyskich do zwiększenia wiedzy na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji.

sierż.szt. Irmina Sulich