Aktualności

Ukradli elektronarzędzia, wpadli po dwóch dniach

Data publikacji 29.06.2020

O tym, że kradzież nie popłaca przekonały się kolejne osoby zatrzymane przez policjantów z Pragi Północ. Dwóch 32-latków odpowie za kradzież elektronarzędzi wartych ponad 18 tysięcy zł. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych dwa dni po przestępstwie. Przypominamy, że za kradzież cudzego mienia grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego z Pragi Północ parolując ulicę Małą rozpoznali mężczyznę, który dwa dni wcześniej dokonał kradzieży elektronarzędzi z zaparkowanego samochodu. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec podejrzanego. 32-latek podczas rozmowy przyznał się do przywłaszczenia mienia, został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. 

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili tożsamość drugiego sprawcy i zatrzymali go. Podczas czynności potwierdziło sie, że najpierw jeden ze sprawców ukradł m.in. młoty udarowe, wiertarki i szlifierki kątowe, przewiózł je w inne miejsce, gdzie znajomy pomógł mu sprzedać je nieznanym osobom, a następnie razem wrócili po kolejne łupy. Wartość skradzionych rzeczy wyniosła ponad 18 tysięcy zł.

Policjanci wykonali niezbędne czynności procesowe z zatrzymanymi, a dochodzeniowiec z wydziału mienia przedstawił im zarzut kradzieży.

sierż. szt. Irmina Sulich