Aktualności

Dzielnicowi uratowali mężczyźnie życie

Data publikacji 25.06.2020

Podczas służby ponadnormatywnej dzielnicowi z Targówka uratowali życie 67-latkowi. Mężczyzna upadł na chodnik i stracił przytomność. Po przywróceniu czynności życiowych, mundurowi przekazali mężczyznę zespołowi medycznemu, który przetransportował go do szpitala. Niewątpliwie gdyby nie właściwa i błyskawiczna interwencja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii.

Nigdy nie wiadomo przed jakim zadaniem, czy wyzwaniem stanie policjant pełniący służbę. Dlatego funkcjonariusze są szkoleni na różne ewentualności, a decyzje muszą podejmować niemal natychmiast. Szczególnie te, gdy trzeba walczyć o czyjeś życie. Sytuacja, która miała miejsce wczoraj to dowód wielkiego zaangażowania policjantów w ratowanie ludzkiego życia i ich profesjonalizm.

Starszy sierżant Jakub Kąkol oraz sierżant sztabowy Anna Gutkowska dzielnicowi z komisariatu na Targówku, pełnili służbę w patrolu w rejonie ul. Chodeckiej. W pewnej chwili zauważyli mężczyznę leżącego na chodniku. Policjanci natychmiast zareagowali i przystąpili do sprawdzenia czynności życiowych. Mundurowi wezwali karetkę pogotowia, jednak nie czekali bezczynnie na jej przyjazd. Funkcjonariusze udrożnili drogi oddechowe nieprzytomnego mężczyzny i rozpoczęli masaż serca. Wykonana resuscytacja krążeniowo-oddechowa pozwoliła na przywrócenie czynności życiowych 67-latka. Dzięki skoordynowanym działaniom policjantów i ich szybkiej reakcji po raz kolejny udało się uniknąć tragedii. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

sierż.szt. Irmina Sulich