Odpowie za zniszczenie skutera - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Odpowie za zniszczenie skutera

Data publikacji 25.06.2020

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, który uszkodził skuter. Agresywny 34-latek przewrócił jednoślad i zepchnął go ze schodów powodując zniszczenia o wartości 3000 złotych. Podczas czynności okazało się, że mieszkaniec Wołomina był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany, a śledczy przedstawili mu stosowne zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek tuż przed godziną 23.00 mundurowi z Jagiellońskiej zostali wezwani na interwencję dotyczącą mężczyzny, który kopie skuter. Z relacji zgłaszającego wynikało, że agresywny mężczyzna przewrócił jednoślad, a następnie kopiąc go i szarpiąc zepchnął ze schodów. Po całym zdarzeniu sprawca oddalił się. Policjanci rozpytali świadków, ustalili dokładnie rysopis mężczyzny i dokonali penetracji pobliskiego terenu. Zaledwie po kilku minutach zauważyli mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi. Od 34-latka była wyczuwalna silna woń alkoholu, a rozmowa z nim była utrudniona.

Mieszkaniec Wołomina został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wartość uszkodzenia została oszacowana na sumę 3000 złotych.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał od dochodzeniowców zarzut uszkodzenia mienia.

sierż.szt. Irmina Sulich

  • zatrzymany mężczyzna z policjantem
  • nagranie z monitoringu