Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana przez grupę "Skorpion"

Data publikacji 03.06.2020

Policjanci z grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej z Pragi Północ przeprowadzili kolejną udaną realizację. Wspólnie z wolskimi operacyjnymi zlokalizowali "dziuplę" samochodową na terenie powiatu wyszkowskiego. Funkcjonariusze ujawnili w niej skradziony pojazd. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzuty paserstwa. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Uzyskana informacja i błyskawicznie przeprowadzone działania operacyjnych z północnopraskiej grupy zwalczającej przestępczość samochodową i kryminalnych z Woli doprowadziły do zlikwidowania dziupli samochodowej na terenie powiatu wyszkowskiego.

Kilka dni temu funkcjonariusze przeprowadzili kolejną udaną realizację. Wykorzystując uzyskaną operacyjnie informację przeszukali posesję w powiecie wyszkowskim. W pomieszczeniu gospodarczym ujawnili Nissana X-Trail. Jak się okazało samochód został skradziony z terenu powiatu tureckiego zaledwie 3 dni wcześniej.

Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego właściciela posesji. To jednak tylko początek czynności procesowych.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z Wyszkowa. Dochodzeniowcy wykonali szereg czynności i przekazali mężczyznę do prokuratury wraz ze zgromadzonym w tym postępowaniu materiałem dowodowym. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo 38-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż.szt. Irmina Sulich/rr

  • odzyskany samochód przez policjantów
  • odzyskany samochód przez policjantów
  • zatrzymany mężczyzna z policjantem
  • ujawnione elementy samochodów
  • ujawnione elementy samochodów
  • silnik z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi