Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który posłużył się podrobioną receptą

Data publikacji 25.05.2020

Dzielnicowi z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, który posługując się sfałszowaną receptą próbował wyłudzić w aptece leki. Jak ustalili śledczy recepta została zakupiona przez Internet, a zatrzymany 24-latek próbował zrealizować ją w jednej z aptek. Mieszkaniec Pragi usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

Dzielnicowi z komendy na Pradze Północ zatrzymali mężczyznę, który posługując się sfałszowaną receptą, próbował wyłudzić leki w aptece. 24-latek wpadł w momencie, kiedy próbował zrealizować receptę. Na miejscu natychmiast zjawili się mundurowi. Mężczyzna trafił do północnopraskiego aresztu.

Mundurowi wysłuchali wyjaśnień pracowników i zatrzymali 24-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli również podrobioną receptę. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego północnopraskiej komendy. Policjanci przesłuchali już mężczyznę i przedstawili mu zarzut posłużenia się sfałszowanym dokumentem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

sierż.szt. Irmina Sulich