Aktualności

Na widok policjantów wyrzucił narkotyki, został zatrzymany

Data publikacji 21.05.2020

W ręce policjantów wpadł mężczyzna posiadający środki odurzające. Przy 22-latku mundurowi znaleźli mefedron. Mieszkaniec Wawra usłyszał już zarzut za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas patrolu policjanci z wydziału kryminalnego północnopraskiej komendy zauważyli mężczyznę, którego znali z przestępczości narkotykowej. Na ich widok 22-latek wyciągnął coś z kieszeni i wyrzucił na ziemię obok nogi. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mieszkańca Wawra i sprawdzili co mężczyzna wyrzucił, jak się okazało były to 22 zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością zbrylonej substancji koloru żółtego.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to mefedron o wadze 13,65 gramów brutto. Dochodzeniowcy z Pragi Północ, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili męzczyźnie zarzut posiadania środków odurzających. Przypomnijmy, że za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Irmina Sulich