Aktualności

Odzyskane dwa motocykle warte 30 tysięcy złotych

Data publikacji 21.05.2020

Kryminalni z Białołęki rozwiązali sprawę kradzieży dwóch motocykli, których wartość wyniosła ponad 30 tys. złotych. Wykonane przez operacyjnych czynności doprowadziły ich do 32-letniego mężczyzny oraz 25-letniej kobiety. Ponadto mieszkaniec Białołęki był poszukiwany listem gończym. Oboje usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W ciągu kilku tygodni na terenie Białołęki zostały skradzione dwa motocykle marki Suzuki oraz Hyosung. O sprawie dowiedzieli się policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu na Białołęce, którzy zaczęli ustalać wszystkie okoliczności związane z tymi kradzieżami.

Czynności wykonane w tej sprawie doprowadziły policjantów do jednego z garaży na terenie dzielnicy. Ich ustalenia się potwierdziły. Podczas obserwacji kryminalni ujawnili skradziony motocykl o wartości 24 tys. złotych, ponadto zatrzymali 34-letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania garażu mundurowi ujawnili prawie 12 gramów amfetaminy.

Kilka metrów dalej mundurowi zauważyli pojazd, którym mógł być przewożony skradziony jednoślad, dokonali kontroli i odnaleźli kolejny motocykl o wartości 6 tys. złotych. Ponadto w trakcie czynności kryminalni zatrzymali 25-letnią mieszkankę Białołęki podejrzaną o kradzież.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione na komisariat przy ul. Myśliborskiej. Po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji okazało sie, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutu za posiadanie środków odurzających oraz kradzież dwóch motycykli, natomiast 25-latka usłyszała zarzut kradzieży. Po wykonanych czynnościach mieszkaniec Białołęki został osadzony w zakładzie karnym, a odzyskane motocykle wróciły do właścicieli.

 

sierż. szt. Irmina Sulich

 

 

  • odzyskane przez policjantów motocykle