Aktualności

Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój

Data publikacji 18.05.2020

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak ustalili śledczy, 35-latek najpierw uderzył, a następnie okradł pokrzywdzonego. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania rozboju. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wspomnianego zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI otrzymali zgłoszenie o kradzieży, w związku z tym od razu udali się w okolice Ronda Starzyńskiego.  Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został napadnięty przez nieznanego mężczyznę, który uderzył go w tył głowy, a następnie ukradł mu saszetkę z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 600 złotych.

Funkcjonariusze natychmiast udali się sprawdzić teren, gdzie po chwili zauważyli mężczyznę, którego wygląd pasował do rysopisu przedstawionego przez pokrzywdzonego. W związku z tym, 35-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Na miejscu okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Śledczy doprowadzili mężczyznę do prokuratury. Tam na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania rozboju na obywatelu Ukrainy. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego z obowiązkiem stawiennictwa w komendzie raz w tygodniu.

Za przestępstwo z art. 280 §1 KK grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż.szt. Irmina Sulich/ea