Aktualności

Kolejny sukces grupy "Skorpion", odzyskali skradziony samochód

Data publikacji 12.05.2020

Działania funkcjonariuszy z północnopraskiej grupy "Skorpion" specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, doprowadziły do odzyskania utraconej mazdy i zatrzymania dwóch mężczyzn. 30-latek i jego 26-letni wspólnik wpadli w ręce operacyjnych podczas akcji w powiecie wołomińskim. Mężczyźni zostali przesłuchani w prokuraturze i przedstawiono im zarzuty.

Kilka dni temu operacyjni z grupy "Skorpion" z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI współpracując z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Wołominie uzyskali informację, że skradziony pojazd marki mazda może znajdować się na terenie powiatu wołomińśkiego.

Operacyjni podczas obserwacji posesji podjęli szczególne środki ostrożności, a kiedy usłyszeli odgłosy mogące świadczyć o tym, iż wewnątrz garażu jest demontowany pojazd, mieli pewność, że i tym razem się nie pomylili. W trakcie przeszukania podwórka ujawnili w garażu skradzioną mazdę, która miała już zdemontowaną maskę. Przy samochodzie stało dwóch mężczyzn, którzy byli zaskoczeni wizytą Policji. Jak się okazało pojazd został skradziony z terenu Płocka w połowie kwietnia br. W dalszej części garaży mundurowi znaleźli części od innych samochodów. 30-latek i 26-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul. Jagiellońskiej, pojazd został odholowany na policyjny parking a właściciele napisali list z podziękowaniami. W trakcie czynności zabezpieczono również ponad 10 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. To jednak tylko początek czynności procesowych.

Dalej tą sprawą zajęli się policjanci z Wołomina. Dochodzeniowcy wykonali szereg czynności i przekazali mężczyzn do prokuratury wraz ze zgromadzonym w tym postępowaniu materiałem dowodowym. Zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji.

Teraz podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż.szt. Irmina Sulich/rr

 

 

 

  • odzyskany samochód przez policjantów
    odzyskany samochód przez policjantów
  • części samochodowe ujawnione w garażu zatrzymanego
  • odnalezione części samochodu
  • części samochodów odnalezione w garażu
  • odnalezione części samochodów w garażu
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę w kajdankach
  • zatrzymany mężczyzna wraz z policjantem
  • podziękowania od właścicieli pojazdu