Aktualności

Dzielnicowi w walce z przestępczością narkotykową

Data publikacji 18.03.2020

Policjanci w trakcie obchodu rejonu służbowego rozpoznali osobę, która może posiadać przy sobie narkotyki. Obserwowany mężczyzna wszedł do lokalu, gdzie kierowali się dzielnicowi. W mieszkaniu, mundurowi zatrzymali dwóch poszukiwanych, z czego jeden miał schowane narkotyki. Spotkanie z dzielnicowymi dla mieszkańca Pragi Północ zakończyło się zarzutem dotyczącym posiadania środków prawnie zabronionych, ponadto mężczyźni zgodnie z decyzją sądu trafili do aresztów śledczych.

Aspirant Radosław Strzałkowski i młodszy aspirant Sylwester Mołodziejko - dzielnicowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI podczas obchodu podległego rejonu służbowego zauważyli osobę, która była im znana z przestępczości narkotykowej. Podjęli obserwację mężczyzny, po chwili zauważyli, że zmierza on do lokalu, do którego wybierali się również oni.

Na miejscu okazało się, że jeden z domowników jest poszukiwany nakazem doprowadzenia, a podczas lustracji pomieszczeń, policjanci ujawnili słoik z zawartością białego proszku, dwa zawiniątka z proszkiem koloru szarego oraz wagę elektroniczną. Zabezpieczyli również gotówkę w kwocie 660 złotych.

Podczas interwencji do lokalu wszedł kolejny mężczyzna, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do aresztu śledczego.

Dzielnicowi wezwali na miejsce drugą załogę, zatrzymali mężczyzn i doprowadzili ich do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Badanie testerem wykazało, że narkotyki które należały do jednego z zatrzymanych to ponad 10 gramów heroiny oraz 3 gramy amfetaminy.  W wydziale dochodzeniowo - śledczym mężczyzna usłyszał zarzuty.

Po wykonanych czynnościach mężczyźni trafili do aresztów śledczych w celu odbycia kary.

sierż.szt. Irmina Sulich