Aktualności

Posiadał znaczną ilość marihuany, został zatrzymany przez kryminalnych

Data publikacji 19.03.2020

Praca operacyjna kryminalnych z Targówka doprowadziła do zatrzymania 32-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego policjanci znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany oraz substancje psychotropowe. Mężczyzna trafił na przesłuchanie do prokuratury. 32-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Działania kryminalnych z Targówka ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 32-letniego mężczyzny. W ubiegły wtorek policjanci skontrolowali jego mieszkanie.

Podczas przeszukania lokalu, w szafce kuchennej, kryminalni znaleźli 50 tabletek koloru różowego, susz roślinny koloru zielonego oraz wagę elektroniczną. Dodatkowo podczas działań policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę w kwocie 500 złotych.

32-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że susz roślinny to ponad 200 gramów brutto marihuany.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez prokuratora zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Zgodnie z  ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi za to kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

sierż.szt. Irmina Sulich / mm