Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poręczenie majątkowe, dozór i zakaz opuszczania kraju za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 28.02.2020

Ponad 200 gramów brutto amfetaminy i 60 gramów brutto marihuany zabezpieczyli kryminalni z Pragi Północ podczas ostatnich działań skierowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Policjanci zatrzymali do tej sprawy 27-latka, który w domu przechowywał nielegalne substancje. Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Kryminalni z Pragi Północ ustalili adres, pod którym miały być przechowywane narkotyki. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować posiadane informacje. Tuż po godzinie 10.00 udali się do tego miejsca.  Ich informacje  potwierdziły się. W trakcie przeszukania pomieszczenia operacyjni ujawnili worki foliowe z suszem roślinnym oraz białą substancją.

27-letni mieszkaniec Pragi przyznał, że nielegalne substancje posiadał na własny użytek. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Kryminalni zabezpieczyli również 750 złotych na poczet kosztów postępowania.

Z opinii biegłego z zakresu fizykochemii wynika, że zabezpieczone substancje to amfetamina o wadze 184,17 grama netto oraz marihuana o wadze 53,36 grama netto. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latkowi w prokuraturze zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejna w ostatnim czasie realizacja policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI uderzająca w przestępczość narkotykową. Policjanci pracują nad podobnymi sprawami i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

is/mb