Zatrzymany za kradzież portfela - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież portfela

Data publikacji 24.01.2020

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela. Mężczyzna, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, skradł portfel z dokumentami i pieniędzmi. Mieszkaniec Mokotowa został już przesłuchany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października ubr. do komendy na ul. Jagiellońskiej zgłosiła się kobieta i zawiadomiła o kradzieży portfela. Wyjaśniła, że do tego zdarzenia doszło w sklepie w którym pracuje.  Nieznany jej mężczyzna, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, wyciągnął z jej torebki portfel z dokumentami i pieniędzmi. Wartość strat oszacowano na ponad 700 złotych.

Czynności wykonane w tej sprawie przez kryminalnych z Pragi Północ doprowadziły ich do 41-letniego mieszkańca Mokotowa. Mężczyzna został zatrzymany.

Podczas dalszych czynności procesowych dochodzeniowiec przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu zarzut kradzieży, zatrzymany przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

is/ea