Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków

Data publikacji 14.01.2020

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Północ ustalili i zatrzymali 43-latka podejrzanego o włamanie do magazynu i kradzież sprzętu alpinistycznego o wartości ponad 8000 złotych. Podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających.

Do kradzieży z włamaniem do magazynu doszło na początku października ubr. na terenie Pragi Północ. Jak wynikało z zawiadomienia pokrzywdzonego, sprawca dostał się do pomieszczenia magazynowego wyłamując drzwi, a następnie dokonał kradzieży sprzętu alpinistycznego, którego wartość wyceniono na kwotę ponad 8000 złotych.

Policjanci z północnopraskiej komendy w toku wykonywanych czynności ustalili sprawcę włamania i zatrzymali mężczyznę w ubiegłą środę. Podczas zatrzymania przy 43-latku ujawniono torebkę z białym proszkiem, jak się później okazało, była to amfetamina.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 oraz posiadania środków odurzających, za które kara wynosi do 3 lat. Podczas przesłuchania 43-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

is/mb