Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na spotkaniu z licealistami

Naczelnik Wydziału Prewencji z Komisariatu na Targówku spotkał się z młodzieżą szkolną XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli. Policjant mówił o szkodliwych dla zdrowia i życia dopalaczach i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie oprócz tego, że dowiedzieli się, jakie zagrożenia mogą czyhać na nich w sieci, otrzymali również szereg rad i wskazówek na temat tego, co należy robić, aby być bezpiecznym w internecie.

 
Podczas spotkania w XIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli podkom. Leszek Telak, Naczelnik Wydziału Prewencji z Komisariatu Policji Warszawa Targówek przeprowadził pogadankę z młodzieżą, w trakcie której ostrzegał przed niebezpiecznymi dla zdrowia i życia dopalaczami i narkotykami. Policjant omówił zagrożenia związane z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych oraz o skutkach zdrowotnych i społecznych. Przypomniał o konsekwencjach prawnych, jakie mogą ponieść młodzi ludzie mający kontakt z środkami odurzającymi.
 
Druga część spotkania poświęcona była zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Uczniowie dowiedzieli się, na jakie zagrożenia w internecie mogą być narażeni, a także tego, co należy robić, aby nie stać się ofiarą internetowych oszustów i przestępców. Policjant zalecał również, aby być bardzo ostrożnym w kontaktach z osobami nieznajomymi, które piszą do nas na portalach społecznościowych. Uczulał, aby niezwłoczne powiadomiać opiekunów, nauczycieli lub Policję o wszelkich próbach nawiązywania kontaktu przez osoby, które mogłyby zagrażać ich bezpieczeństwu.

Wiele uwagi podkom. Leszek Telak poświęcił też kwestii stalkingu w internecie oraz niewłaściwym zachowaniom młodzieży, które są często wymierzone w ich rówieśników. Wyjaśnił, na czym polega hejt. Przypominał, że obrażanie, nękanie i dręczenie innych w sieci jest czynem zabronionym. Zwracał też uwagę, aby korzystać z internetu w sposób kulturalny i z poszanowaniem dla innych jego użytkowników.

podkom. Paulina Onyszko/ak

 
Powrót na górę strony