Zatrzymany podczas awantury domowej - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podczas awantury domowej

Funkcjonariusze z komisariatu na Targówku zatrzymali 32-letniego mieszkańca dzielnicy. Od początku listopada mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze, umieścili sprawcę przemocy domowej w policyjnym areszcie i złożyli materiały do miejscowego prokuratora. Ten oprócz przedstawienia 32-latkowi zarzutów, zastosował wobec niego policyjny dozór i nakazał opuszczenie miejsca zamieszkania. Za znęcanie się nad osobami najbliższymi grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę wczesnym rankiem policjanci z komisariatu na Targówku otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. 32-latek ponownie dopuścił się przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojego ojca. Mężczyzna nie tylko ubliżał ojcu, wyzywał go ale także poniżał go, ośmieszał, uderzał otwartą dłonią w twarz i groził mu pozbawieniem życia i zdrowia.

Jak ustali policjanci taki stan rzeczy trwał od początku listopada br. 32-latek zawsze był wtedy pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym areszcie. Złożyli też w prokuraturze rejonowej zebrane w tej sprawie materiały. Tam przedstawiono 32-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się nad osobą najbliższą. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, dodatkowo otrzymał nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Paulina Onyszko/rr