Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na dniu wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Sierżant Łukasz Walczak pełniący na co dzień służbę w komisariacie na Białołęce zatrzymał mężczyznę, który dopuścił się kradzieży na jednej ze stacji paliw. 27-latek wybiegł ze sklepu z alkoholem. Funkcjonariusz ruszył za nim w pościg i udaremnił mu dalszą ucieczkę. Swoim zachowaniem udowodnił, że policjantem jest się cały czas - również w dniu wolnym od służby.

Służba w Policji to praca przez 24 godziny na dobę. Funkcjonariusze z północnopraskiej komendy wielokrotnie udowadniali, że dbanie o porządek publiczny i bezpieczeństwo jest dla nich tak bardzo ważne, że bez zastanowienia przekładają swoje prywatne plany i reagują na sytuacje, w których niezbędna jest intewencja służb i pomoc osobom, które w tym momencie jej potrzebują.

W poniedziałek, 11 listopada br., policjant Komisariatu Policji Warszawa Białołęka – sierż. Łukasz Walczak – będąc w dniu wolnym od służby tankował paliwo na jednej z miejscowych stacji. Zwrócił uwagę na innego klienta, który chodził po sklepie i nerwowo się rozglądał. W pewnej chwili mężczyzna wybiegł ze stacji z kilkoma puszkami piwa. Policjant rzucił się za nim w pościg. Bardzo szybko go dogonił i zatrzymał. Odebrał mu też skradziony alkohol. Odzyskany towar policjant przekazał pracownikowi stacji, a 27-latka pilnował do czasu przyjazdu patrolu Policji.

Mężczyzna za tę kradzież został ukarany grzywną. Sierżant Łukasz Walczak udowodnił, że policjantem jest się cały czas - również w dniu wolnym od służby.

podkom. Paulina Onyszko/ms