Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W zamrażalniku - amfetamina, marihuana - w słoiku

Kryminalni z komendy na Pradze Północ zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 31-letniego mężczyznę i przejęli znaczną ilość środków odurzających i psychotropowych. Mieszkaniec Targówka w prokuraturze usłyszał zarzut, za który grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Mężczyzna na czas prowadzonego postępowania został objęty policyjnym dozorem.

Nad sprawą pracowali kryminalni z komendy policji na Pradze Północ, którzy uzyskali informację o mężczyźnie mogącym posiadać znaczne ilości środków odurzających. Zgodnie z ich ustaleniami zabronione środki miały być przechowywane w wynajmowanym przez 31-latka mieszkaniu.

Operacyjni rozpoczęli akcję, gdy wytypowany przez nich mężczyzna wrócił do lokalu. 31-latek był zdenerwowany wizytą policjantów. Wskazał im miejsce, gdzie przechowywał torbę z suszem roślinnym, zapewniając jednocześnie, że to jedyne nielegalne środki, jakie posiada.

Policjanci postanowili to sprawdzić. Szczegółowo przeszukali lokal. Pod wanną znaleźli ukryty słoik, a w nim 11 torebek foliowych z suszem roślinnym, zaś w zamrażarce - 3 torebki z białą substancją.

Policjanci zatrzymali 31-latka pod zarzutem łamania przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczone nielegalne środki trafiły do laboratorium. Ich analiza wykazała, że jest to 95,5 grama brutto marihuany i prawie 305 gramów brutto amfetaminy.

Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, za co grozi mu teraz kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Na czas prowadzonego postępowania, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

podkom. Paulina Onyszko/ea