Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania kryminalnych zakończone zarzutami dla obywatela Gruzji i Ukrainy

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku zatrzymali obywatela Gruzji, któremu przedstawiono zarzut kradzieży laptopa z zaparkowanego samochodu. Do policyjnego aresztu trafił również jego znajomy - obywatel Ukrainy, który posiadał narkotyki. Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu pojazdów pozostawionych na publicznych parkingach.

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu na Targówku prowadzili działania mające na celu przeciwdziałanie kradzieżom i włamaniom do pojazdów. Obserwacją objęli parking galerii handlowej przy ul. Głębockiej. Ich zainteresowanie wzbudzili mężczyźni, prawdopodobnie obcokrajowcy poruszający się bmw. Mężczyźni Ci kilkakrotnie opuszczali pojazd i przyglądali się zaparkowanym pojazdom. Operacyjni mając wiedzę o kradzieżach w tym rejonie, postanowili ich skontrolować.

Okazało się, że w samochodzie siedział 29-letni obywatel Gruzji i 37-letni obywatel Ukrainy. Przy 37-latku policjanci ujawnili marihuanę. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Kryminalni przeanalizowali zdarzenia, głównie kradzieże, do których dochodziło na publicznych parkingach.

Na podstawie ich ustaleń dochodzeniowiec przedstawił obywatelowi Gruzji zarzut kradzieży laptopa z samochodu zaparkowanego przed galerią handlową na Malborskiej, w ostatnich dniach października. 29-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 35-latek usłyszał natomiast zarzut posiadania środków odurzających.

Przypominamy!

Parkując samochód nawet na krótką chwilę należy:

  • sprawdzić, czy wszystkie okna są domknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta,
  • włączyć alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia,
  • bagaże tj. torby, plecaki, nesesery i inne rzeczy powinny być w schowkach lub bagażniku, pozostawienie ich na widoku będzie zachętą dla złodziei (dotyczy to też zakupów pozostawianych w aucie przed sklepami),
  • jeżeli w samochodzie zainstalowany jest radioodtwarzacz z panelem, to panel ten zabieramy ze sobą, a nie chowamy do schowka czy pod fotel,
  • odchodząc od samochodu kluczyki chowamy do kieszeni wewnętrznych ubrania. Nigdy też nie pozostawiamy dokumentów samochodu we wnętrzu,
  • zwróćmy uwagę na osoby, które kręcą się przy naszym samochodzie bądź innych pozostawionych na parkingu autach. Jeśli ich zachowanie wyda nam się podejrzane, natychmiast zaalarmujmy policję.

podkom. Paulina Onyszko/mb