Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież z włamaniem zatrzymany dzięki interwencji świadków

Policjanci z Targówka zatrzymali podejrzanego o włamanie do trzech garaży i kradzież opon oraz felg. Łączne straty, jakie poniósł pokrzywdzony wyniosły 12 tys. złotych. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki właściwej interwencji świadków, którzy dokonali jego ujęcia. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci pracują nad zatrzymaniem jego wspólników.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Targówku otrzymali zgłoszenie o włamaniu. Bardzo szybko zjawili się w rejonie pętli tramwajowej na Żeraniu, gdzie świadkowie ujęli w pościgu obywatela Gruzji.

Zgłaszający wyjaśnił, że mężczyzna został przyłapany na "gorącym uczynku" kradzieży z włamaniem do garaży na posesji przy ul. Marywilskiej. Uszkodzone zostało ogrodzenie, a drzwi w trzech garażach, wyrwane. Ze środka zginęły opony samochodowe i felgi.

Mundurowi ustalili też, że dwaj wspólnicy 36-latka zdołali uciec. Jego samego zatrzymali do wyjaśnienia. Właściciel posesji, na którą się włamano złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Dochodzeniowcy zebrali materiał dowodowy i na jego podstawie w prokuraturze przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Straty pokrzywdzonego wyniosły 12 tys. złotych.

Obywatelowi Gruzji grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Dążą do zatrzymania wspólników mężczyzny.

podkom. Paulina Onyszko/rr