Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie 16-latki usłyszały zarzuty karne

Policjanci z Pragi Północ podczas interwencji w aptece zatrzymali dwie 16-latki. Jedna z nich miała posłużyć się sfałszowaną receptą na zakup leku psychotropowego, u drugiej policjantka podczas dalszych czynności znalazła marihuanę. Obie dziewczyny zostały już przesłuchane i usłyszały zarzuty w tej sprawie. Decyzje o ich dalszym losie podejmie wkrótce sąd rodzinny i nieletnich.

16-latka zjawiła się w aptece na terenie Pragi Północ, aby odebrać zamówiony wcześniej silny lek psychotropowy. Aptekarka, która dostała receptę do realizacji, nabrała wątpliwości, co do jej autentyczności. Gdy tylko dziewczyna przekroczyła drzwi apteki, farmaceutka o swoich wątpliwościach poinformowała policjantów z miejscowej komendy.

Mundurowi wysłuchali wyjaśnień pracowników i zatrzymali 16-latkę oraz jej rówieśniczkę. Funkcjonariusze zabezpieczyli również podrobione recepty.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału ds. nieletnich i patologii północnopraskiej komendy. Podczas dalszych czynności policjantka skontrolowała obie dziewczyny. Przy jednej z nich znalazła marihuanę o wadze 0,44 grama.

Policjanci przesłuchali już 16-latki i przedstawili im zarzuty. Jedna odpowie za posłużenie się sfałszowanymi receptami, zaś jej rówieśniczka za posiadanie środków odurzających.

Materiały tego postępowania trafią wkrótce do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie tych dziewczyn.

podkom. Paulina Onyszko/ea