Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał 3 czynne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów, po raz kolejny usłyszał zarzut

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z Pragi Północ podczas kontroli drogowej zatrzymali 29-latka kierującego volvo. Mężczyzna popełnił wykroczenie. Jednak przyczyną jego zatrzymania było niestosowanie się do wyroków sądu. Okazało się, że 29-latek ma trzy czynne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci przedstawili mu kolejny zarzut. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 29-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci patrolujący Pragę Północ, w rejonie skrzyżowania ul. Aleja Solidarności i Targowej zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem m-ki Volvo. Mężczyzna popełnił wykroczenie zawracając w miejscu niedozwolonym. Policjanci nałożyli na niego grzywnę.

Sprawdzili też jego dane w policyjnym systemie. Otrzymali informację z której wynikało, że mężczyzna ma trzy czynne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczone prawomocnymi wyrokami sądu rejonowego dla Warszawy Mokotowa, Śródmieścia i sądu rejonowego w Ciechanowie.

29-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od niego gotówkę w kwocie 300 złotych. Jego pojazd został sholowany na parking.

Dochodzeniowiec przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu kolejny zarzut z art. 244 kk.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

O wysokości kary dla 29-latka zadecyduje wkrótce sąd.

podkom. Paulina Onyszko/rr