Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odsiadywała wyrok za kradzieże, naraziła się na kolejne zarzuty

Policjanci z komendy na Pradze Północ zatrzymali 32-letnią kobietę, która jest podejrzana o kradzież na szkodę jednej z pacjentek miejscowego szpitala. Kobieta wykorzystała moment, kiedy chorej nie było w sali i zabrała jej telefon i laptop. Już wcześniej 32-latka była zatrzymywana przez policjantów do podobnych przestępstw. W sierpniu br. opuściła zakład karny, gdzie odbywała wyrok za wcześniejsze kradzieże. Policjanci przedstawili jej kolejny zarzut.

W poniedziałek personel miejscowego szpitala ujął kobietę, która zapisała się na monitoringu. 32-latka była podejrzana o kradzież. Ze zgłoszenia wynikało, że wykorzystała nieobecność pacjentki i zabrała z jej sali telefon i laptop. Naraziła właścicielkę na straty sięgające 1200 złotych.

Dzięki właściwej reakcji personelu, kobieta nie zdołała uciec. Zaalarmowani policjanci, zatrzymali ją.

Dalej tą sprawą zajęli się mundurowi z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu komendy przy ul. Jagiellońskiej. Policjanci doskonale znali 32-latkę, bowiem wielokrotnie zatrzymywali ją do podobnych spraw. Okazało się, że kobieta w sierpniu br., opuściła zakład karny, gdzie odsiadywała wyrok za wcześniejsze kradzieże.

Dochodzeniowiec przesłuchał podejrzaną i przedstawił jej zarzut za kradzież cudzego mienia. Kobieta wyjaśniła, że skradzione przedmioty sprzedała na bazarze. Wszystko wskazuje na to, że 32-latka niebawem wróci za mury zakładu karnego.

Mając na uwadze takie kradzieże, policjanci przygotowali plakat dla pacjentów placówek zdrowia, z ostrzeżeniem przed złodziejami.

podkom. Paulina Onyszko/rr