Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oprowadzaliśmy uczniów po naszym komisariacie

W poniedziałek policjantów z komisariatu przy ul. Chodeckiej odwiedziła grupa około 50 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 277 im. Elizy Orzeszkowej z Targówka. Podczas zwiedzania jednostki, dzieci miały okazję zobaczyć pracę mundurowych z zupełnie innej strony niż dotychczas. Trzecioklasiści zadawali dużo ciekawych pytań. Policjanci rozmawiali też z nimi o bezpieczeństwie. Ostrzegali przed szkodliwymi dla zdrowia substancjami.

W ubiegły poniedziałek policjanci z Targówka gościli w swoim komisariacie uczniów Szkoły Podstawowej nr 277 im. Elizy Orzeszkowej przy ul. Suwalskiej.
 
W trakcie zwiedzania jednostki, dzieci przyjrzały się pracy policjantów z poszczególnych wydziałów. Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Leszek Telak zaprezentował też stanowisko dyżurnego oraz pokazał na czym polega służba w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt, który mundurowi wykorzystują w swojej codziennej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy. Chętnych, by zasiąść za ich kierownicą, było wielu. Dzieci były bardzo zainteresowane pracą policjantów i zadawały dużo ciekawych pytań.
 
Podczas tej wizyty Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Leszek Telak zwrócił też uczniom uwagę na ich bezpieczeństwo. Przypominał, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Podkreślił, że bycie ,,widocznym" zwiększa bezpieczeństwo przy poruszaniu się po drodze. Policjant przekazał najmłodszym kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Przypomniał również o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Ostrzegał, aby nie brać od takich osób proponowanych przedmiotów, w tym słodyczy.
 
podkom. Paulina Onyszko/rr