Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas "Dni otwartych w Komisariacie Policji Warszawa Targówek" gościliśmy uczniów z miejscowej podstawówki

Prawie 130 uczniów ze szkoły podstawowej przy ul. Suwalskiej odwiedziło komisariat przy ul. Chodeckiej. Ich wizyta odbyła się w ramach nowej inicjatywy policjantów - "Dni otwarte w Komisariacie Policji Warszawa Targówek". Młodzież zwiedzała pomieszczenia znajdujące się w komisariacie, dowiedziała się, jaka jest procedura doboru do Policji, wysłuchała też ważnych informacji na temat groźnych dla zdrowia i dopalaczy i narkotyków. Na wszystkie pytania uczniów, wyczerpujących informacji udzielił Komendant Komisariatu Policji Warszawa Targówek mł. insp. Włodzimierz Kaczmarski i Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Leszek Telak.

60 uczniów klas ósmych i prawie 70 uczniów klas siódmych szkoły podstawowej przy ul. Suwalskiej na warszawskim Targówku wraz z opiekunami, odwiedziło komisariat Policji przy ul. Chodeckiej. Ich wizyta odbyła się w ramach nowej inicjatywy policjantów - "Dni otwarte w Komisariacie Policji Warszawa Targówek".

W trakcie spotkania nastolatkowie przyjrzeli się z bliska, jak pracują policjanci i zapoznali się ze specyfiką służby poszczególnych wydziałów, tj. kryminalnego, dochodzeniowo - śledczego i prewencji. Młodzież miała okazję zwiedzić pomieszczenia, w których wykonywane są czynności służbowe. Uczniowie mogli także zapoznać się ze sprzętem policyjnym wykorzystywanym przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Podczas 3-godzinnego spotkania dużo czasu poświęcono na rozmowę na temat służby w Policji. Wyczerpujących informacji na zadane pytania udzialał Komendant Komisariatu Policji Warszawa Targówek mł. insp. Włodzimierz Kaczmarski i Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Leszek Telak.

Organizatorzy przeprowadzili również pogadankę z młodzieżą, w trakcie której ostrzegali, jak niebezpieczne dla zdrowia i życia są dopalacze i narkotyki. Policjanci omówili zagrożenia związane z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Druga część prelekcji dotyczyła odpowiedzialności prawnej i przestępczości osób nieletnich.

Spotkanie uczniów z policjantami przebiegło w miłej atmosferze. Młodzież wykazała bardzo duże zainteresowanie pracą policjantów.

podkom. Paulina Onyszko/ea