Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni rozwiązali sprawę rozboju - 3 osoby usłyszały zarzuty

40-letni mieszkaniec Wołomina to trzecia osoba zatrzymana przez kryminalnych z zespołu dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu komendy Policji na Pradze Północ, w związku z rozbojem w Parku Praskim, do którego doszło na początku sierpnia br. W sprawie wszczęto śledztwo nadzorowane przez prokuraturę rejonową. Wcześniej zarzuty karne przedstawiono 21-letniej kobiecie, która miała "zwabić" pokrzywdzonego na spotkanie i jej byłemu partnerowi, który wraz z 40-latkiem napadł na młodego mężczyznę i okradł go. Decyzją prokuratora, kobieta trafiła pod dozór policji, a 22-latek został aresztowany na 3 miesiące. 40-letni mężczyzna po prokuratorskich zarzutach został umieszczony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Przypomnijmy to zdarzenie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w 6 sierpnia br. w Parku Praskim umówił się na spotkanie z poznaną przez Internet dziewczyną. Jednak zamiast młodej kobiety, w umówionym miejscu stawiło się dwóch, nieznanych 16-latkowi mężczyzn.

Pokrzywdzony został uderzony w twarz i brzuch. Mężczyźni zażądali, aby wydał im przedmioty wartościowe. Zastraszony 16-latek oddał napastnikom telefon i gotówkę (200 złotych). Mężczyźni dokonali też kradzieży jego skutera z dowodem rejestracyjnym i dwoma kaskami. Całe szczęście, pokrzywdzony nie odniósł obrażeń. Wartość strat wyniosła ponad 17 tys. złotych.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z zespołu dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wydziału kryminalnego komendy na Pradze Północ. Operacyjni przeanalizowali informacje przekazane przez zgłaszającego i przeprowadzili własne ustalenia. Szybko wpadli na trop kobiety, która "zwabiła" zgłaszającego na spotkanie. 21-latka została zatrzymana na terenie Pragi Południe. Następnego dnia operacyjni zatrzymali jej 22-letniego, byłego partnera.

Oboje zostali przesłuchani w prokuraturze. Tam przedstawiono im zarzuty dokonania rozboju. Prokurator zastosował wobec młodej kobiety policyjny dozór połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Decyzją sądu jej były partner trafił do aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

Kryminalni nadal pracowali nad sprawą. Szczegółowo weryfikowali każdą uzyskaną informację. Wykonane ustalenia doprowadziły ich do 40-letniego mieszkańca Wołomina. W ubiegłym tygodniu zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, był on poszukiwany na podstawie Zarządzenia Sądu Rejonowego w Wołominie celem ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych oraz zatrzymania i osadzenia w zakładzie karnym, w związku z zasądzoną wcześniej karą 89 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.  

Mężczyzna po prokuratorskich zarzutach dot. rozboju, trafił do jednostki penitencjarnej.

Za przestępstwo z art. 280 §1 KK grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Paulina Onyszko/rr