Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z "samochodówki" zatrzymali dwie kolejne osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem pojazdów

Policjanci wchodzący w skład grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej z Pragi Północ w wyniku realizacji sprawy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wołomińskiego podejrzanych o kradzież z włamaniem pojazdów metodą "na lawetę". Funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczyli części pochodzące ze skradzionych aut. Prokurator zadecydował o oddaniu 44-latka pod dozór Policji. Jego 37-letni wspólnik, poszukiwany nakazem doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Wołominie, trafił do Zakładu Karnego gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Operacyjni z północnopraskiej grupy zwalczającej przestępczość samochodową prowadzili ustalenia dotyczące kradzieży z włamaniem audi, do której doszło w połowie sierpnia na terenie Pragi Północ.

Intensywne działania policjantów dały bardzo szybko efekt. W miniony czwartek funkcjonariusze na jednej z posesji w powiecie wołomińskim zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 37 lat. Operacyjni w trakcie czynności na miejscu ujawnili zdemontowane elementy m.in. z poszukiwanego audi i opla skradzionego w połowie sierpnia z terenu Bemowa. Straty właścicieli wyniosły ponad 14 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani mężczyźni przewozili skradzione pojazdy wynajętą lawetą.

Dochodzeniowcy wykonali szereg czynności i przekazali mężczyzn do prokuratury wraz ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Obaj zatrzymani usłyszeli dwa zarzuty za kradzież z włamaniem. 44-latek dodatkowo odpowie za złamaniem dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go od października 2017 roku. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod dozór Policji.

Jego 37-letni wspólnik poszukiwany nakazem doprowadzenia przez sąd rejonowy w Wołominie, po zarzutach karnych został osadzony w Zakładzie Karnym, gdzie odbędzie karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Obu mężczyznom za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

po

 • Zdjęcie przedstawia policjanta ubranego po cywilnemu, który trzyma za lewą rękę prowadzonego mężczyznę, Mężczyzna ma kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu. Ubrany jest w szare długie spodnie sportowe, żółtą koszulkę na krótki rękaw i białe sportowe buty. W tle widać zaparkowane przy chodniku samochody cywilne.
  Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
 • Zdjęcie przedstawia policjanta w ubraniu cywilnym, który przytrzymuje zatrzymanego mężczyznę za lewą rękę. Policjant ma na dłoniach niebieskie rękawiczki ochronne. Zatrzymany mężczyzna ma kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu. w jednej dłoni trzyma białą kartkę. Zatrzymany mężczyzna ubrany jest w szarą koszulkę na krótki rękaw i niebieskie spodnie jeansowe. Mężczyźni znajdują się na korytarzu w budynku komendy.
  Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
 • Zdjęcie przedstawia szare zdemontowane drzwi od pojazdu, za nimi leży na ziemi szary błotnik. Po lewej stronie znajdują się inne elementy pojazdów, w tle widać ścianę z żółtą folią.
  Zabezpieczone elementy pojazdów
 • Zdjęcie przedstawia stos części pochodzących z samochodów, który znajduje się na posesji. W tle, za ogrodzeniem z żółtej folii widać drzewa.
  Zabezpieczone elementy pojazdów
 • Zdjęcie przedstawia piętrzące się na ziemi części samochodowe, m.in. siedzenia i wkłady z gąbki. Elementy te leżą na otwartej przestrzeni. W tle widać drzewa.
  Zabezpieczone elementy pojazdów
 • Zdjęcie przedstawia stos zdemontowanych części samochodowych ułożonych na otwartej posesji. znajdują się tam m.in. fragmenty drzwi i błotniki.
  Zabezpieczone elementy pojazdów