Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali podejrzanych o kradzieże

Dzielnicowy to policjant "pierwszego kontaktu", którego główną rolą jest współpraca ze społecznością lokalną. Na co dzień, realizuje jednak także inne zadania wynikające ze służby. Jednym z nich jest zatrzymywanie osób popełniających przestępstwa. Dzięki dzielnicowym z Pragi Północ do policyjnej izby zatrzymań trafiła 62-letnia kobieta, której przedstawiono zarzut kradzieży prądu. Odpowiedzialności karnej nie uniknie też 24-letni mężczyzna zatrzymany przez dzielnicowych z Targówka, tuż po interwencji w sklepie.

We wtorek dzielnicowi z komendy na Pradze Północ udzielali asysty komornikowi sądowemu, który prowadził czynności w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada. Policjanci dokonali lustracji pomieszczeń i stwierdzili brak licznika poboru prądu. W jego miejscu wystawały przewody elektryczne skręcone "na krótko". Dzielnicowi przekonani, że w mieszkaniu dochodzi do procederu nielegalnego poboru energii elektrycznej, na miejsce wezwali technika kryminalistyki, który wykonał dokumentację fotograficzną.

Następnie mundurowi przeprowadzili czynności z przedstawicielem zakładu energetycznego. Nielegalna instalacja elektryczna została zlikwidowana.

Wynikiem tej interwencji było zatrzymanie 62-letniej lokatorki.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy przedstawili kobiecie zarzut kradzieży energii elektrycznej, za co może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

***

Tego samego dnia, kilka minut po godzinie 14.00 policjanci Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Warszawa Targówek interweniowali w jednym ze sklepów.

Pracownicy ochrony poinformowali, że jeden z klientów dokonał kradzieży narzędzi budowlanych na łączną kwotę prawie 760 złotych. Dzielnicowi po ustaleniu szczegółów zdarzenia, zatrzymali 24-latka. Dalej jego sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Młody mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za tę kradzież.

po