Uroczyste obchody Święta Policji - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Uroczyste obchody Święta Policji

Tegoroczne Święto Policji, obchodzone w 100 rocznicę powołania Policji Państwowej to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów i pracowników Policji. Tego dnia swoją obecnością zaszczycił Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Marek Chodakowski, a także przedstawiciele samorządów oraz służb i instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.

Punktualnie o godzinie 14:00 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej w Warszawie rozpoczęły się obchody 100 rocznicy powstania Policji Państwowej. Zgodnie z ceremoniałem Zastępca Komendanta Rejonowego Policji młodszy inspektor Sylwester Winek złożył meldunek Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji młodszemu inspektorowi Markowi Chodakowskiemu.  Jako pierwszy głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI-  młodszy inspektor Paweł Winek, który pogratulował awansu wszystkim wyróżnionym policjantkom i policjantom, a także złożył im serdeczne życzenia z okazji jubileuszowego Święta Policji i podziękował za pełną zaangażowania i poświęcenia codzienną służbę. Komendant północnopraskich funkcjonariuszy podziękował również rodzinom i ich najbliższym, życząc dużo zrozumienia, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Po odczytaniu rozkazów personalnych Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Marek Chodakowski wraz z Komendantem Rejonowym Policji Warszawa VI młodszym inspektorem Pawłem Winkiem wręczyli funkcjonariuszom nominacje na wyższe stopnie policyjne, listy gratulacyjne oraz nagrody m.in. od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Komendanta Stołecznego Policji jak i Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI. W tym roku awanse na wyższy stopień otrzymało 134 policjantów, nagrody pieniężne otrzymało 381 funkcjonariuszy i 66 pracowników cywilnych.

Podczas uroczystej zbiórki medalami za wybitne zasługi patriotyczne i działalność na rzecz NSZZ odznaczonych zostało dwoje funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Odznaczenia wręczył Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów młodszy aspirant Krzysztof Iwan w asyście młodszego inspektora Pawła Winka.

W trakcie uroczystości głos zabrał Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Marek Chodakowski, który bardzo wysoko ocenił pracę policjantów. Podziękował funkcjonariuszom za ich postawę i zaangażowanie, życząc spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym.

W trakcie uroczystości  Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI w ramach podziękowania  za owocną współpracę, nieocenioną pomoc i zaangażowanie w realizacji zadań, w trosce o bezpieczeństwo miasta Warszawy wręczył okolicznościowe tabliczki  Burmistrzom Dzielnic Warszawa Praga Północ, Targówek i Białołęka, Naczelnikowi Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Północ oraz Zastępcy Prokuratora Rejonowego  Warszawa Praga Północ.

Meldunek o zakończeniu uroczystości złożył ponownie młodszy inspektor Sylwester Winek.

W drugiej części uroczystości wyświetlony został spektakl teatru cieni stworzony przez wykładowców i słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i ukazujący historię policyjnej formacji od momentu jej powstania w 1919 roku, aż po czasy współczesne.

Podczas spotkania wystąpił również artysta sceny musicalowej Teatru Rampa- Jakub Wocial.

Obchodom 100-lecia Polskiej Policji w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI towarzyszyła wystawa przedstawiająca patrona Komendy Stołecznej Policji podinspektora Mariana Stefana Kozielskiego jak i impreza plenerowa, podczas której można było obejrzeć ekspozycję sprzętu policyjnego, tresury psów służbowych, pokazu pirotechnicznego.

Wyróżnionym i mianowanym na wyższe stopnie gratulujemy!

 

AH

 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019
 • Święto Policji 2019