Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To było oszustwo metodą na ,,policjanta" - rozpoznajesz tego mężczyznę?

Data publikacji 13.06.2019

Kryminalni z Komisariatu Policji na Targówku prowadzą czynności dotyczące oszustwa metodą "na policjanta", w wyniku którego 65-letnia mieszkanka przekazała przestępcy 5 tys. złotych. Mężczyzna, którego zdjęcia publikujemy może mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Wszystkie osoby mogące posiadać jakiekolwiek informacje dotyczące tego mężczyzny proszone są o kontakt z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, bądź pod numerem tel. 22 603-81-71 lub policjantem prowadzącym tę sprawę tel. (22) 603-81-52.

10 maja br., na telefon stacjonarny 65-letniej mieszkanki Targówka zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego i poinformował, że prowadzi akcję policyjną dot. przeciwdziałaniu oszustw bankowych. Tłumaczył 65-latce, że pracownicy banków również współpracują z oszustami. Fałszywy policjant poprosił 65-latkę o pomoc, na którą zgłaszająca się zgodziła.

Kobieta udała się do banku i wypłaciła ze swojego konta 5000 złotych. Następnie, będąc cały czas w kontakcie telefonicznym z rzekomym policjantem, przekazała pieniądze młodemu mężczyźnie, który twierdził, że jest funkcjonariuszem Policji.

Z poczynionych przez kryminalnych z Targówka ustaleń wynika, że gotówkę pozostawioną przez 65-latkę odebrał mężczyzna, którego zdjęcia publikujemy.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o tym mężczyźnie proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, bądź pod całodobowym numerem telefonu (22) 603-81-71 lub policjantem prowadzącym tę sprawę tel. (22) 603-81-52 powołując się na numer SWD-168117/19.

Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: dyzurny.kp-targówek@ksp.policja.gov.pl

Gwarantujemy anonimowość!

ah