Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uważaj na fałszywych sąsiadów, hydraulików i pracowników administracji!

Policjanci ostrzegają, aby nie wpuszczać do mieszkania obcych osób. O negatywnych skutkach takich zachowań przekonali się mieszkańcy Targówka i Pragi Północ. Osoby podające się za sąsiadów i pracowników administracji weszły podstępem do mieszkań i wykorzystując nieuwagę lokatorów okradły ich z pieniędzy i biżuterii.

Do drzwi 75-letniej mieszkanki Targówka zapukał młody mężczyzna i oświadczył, że prawdopodobnie zalał jej mieszkanie i chciał sprawdzić zniszczenia. Kobieta wpuściła go do lokalu. Mężczyzna wykorzystując jej nieuwagę dokonał kradzieży portfela z pieniędzmi w kwocie 800 złotych, dokumentów oraz kart płatniczych.

Natomiast 77-latkę odwiedził pracownik administracji, który miał sprawdzić piony wodne. Jak się okazało, mężczyzna nie był tym, za kogo się podawał i w trakcie wizyty ukradł seniorce pieniądze i biżuterię z kasetki znajdującej się w szafie w pokoju.

76-letnia mieszkanka Pragi Północ również nie wykazała ostrożności i wpuściła do swojego mieszkania obce osoby. Kobieta i mężczyzna, pod pretekstem sprawdzenia wody, która miała zalewać mieszkanie seniorki, zaczęli sprawdzać wszystkie pomieszczenia. Mężczyzna, wykorzystując nieuwagę właścicielki, z torebki pozostawionej w pokoju dokonał kradzieży portfela z gotówką w kwocie 600 złotych.

Apelujemy, aby nie wpuszczać do mieszkania nieznanych nam osób. Oszuści bardzo często pukają do drzwi seniorów pod różnymi pretekstami, np. oferując sprzedaż różnych artykułów bądź też podając się za listonosza, hydraulika lub przedstawiciela administracji, fundacji czy stowarzyszenia. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystują nieuwagę domowników i okradają ich.

Pamiętajmy, żeby sprawdzać tożsamość każdej obcej osoby, która puka do naszych drzwi. Jeżeli podejrzewamy, że może to być oszust, natychmiast zaalarmujmy policję!

po