Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie zwiedzili komendę na Pradze Północ i obejrzeli wystawę pamięci Podinspektora P.P. Mariana Stefana Kozielewskiego

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Korczaka w Sulejówku odwiedzili ze swoimi wychowawczyniami Komendę na Pradze Północ. Podczas spotkania czwartoklasiści zwiedzili budynek naszej jednostki i zapoznali się z codzienną służbą funkcjonariuszy. Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI mł. insp. Sylwester Winek zaprezentował uczniom okolicznościową wystawę poświęconą pamięci żołnierza i policjanta Niepodległej podinspektora P.P. Mariana Stefana Kozielewskiego.

Wczoraj policjantów z komendy na Pradze Północ odwiedzili czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Korczaka w Sulejówku.

Uczniowie zapoznali się z codzienną pracą naszych policjantów. Zwiedzili pomieszczenia znajdujące się w komendzie, w tym dyżurkę, operatora miejskiego monitoringu i pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Dużo uwagi poświęcił gościom technik kryminalistyki. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda specjalistyczna walizka kryminalistyczna, a także z jakich preparatów oraz środków korzysta się podczas zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Dzieci miały również możliwość zrobienia odbitek palców. Z dużym zainteresowaniem czwartoklasiści oglądali policyjne wyposażenie do służby.

Ważną częścią tej wizyty było też spotkanie z Zastępcą Komendanta jednostki. Mł. insp. Sylwester Winek zaprosił uczniów do obejrzenia wystawy okolicznościowej poświęconej żołnierzowi i policjantowi Niepodległej - Podinspektorowi P.P. Marianowi Stefanowi Kozielewskiemu. Zastępca Komendanta w kilku ciekawych zdaniach przedstawił gościom biografię podinsp. Mariana Kozielewskiego i jego przebieg służby w Policji Państwowej.

Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

po

 • Zdjęcie przedstawia technika kryminalistyki, który zdejmuje odciski palców ucznia. Wokół na stole leżą rozłożone przedmioty służące do zbierania śladów
  Wizyta uczniów
 • Zdjęcie przedstawia technika kryminalistyki, który pokazuje uczniowi odbite na folii odciski jego palców.
  Wizyta uczniów
 • Technik pokazuje stojącym przed nim uczniom zdjęcie śladów umieszczone na folii
  Wizyta uczniów
 • Na zdjęciu widać Zastępce Komendanta w służbowym mundurze, wokół którego stoją uczniowie. Dzieci wpatrują się w policjanta, który opowiada im o wystawie. Wokół umieszczone są stojaki z plakatami.
  Wizyta uczniów
 • Zdjęcie przedstawia Zastępcę Komendanta stojącego tyłem i dzieci, które oglądają wystawę.
  Wizyta uczniów
 • Zdjęcie przedstawia uczniów stojących przed komendą razem z policjantką, w tle widać duży napis "POLICJA" umieszczony na ścianie budynku
  Wizyta uczniów